Pas katër muajsh refuzimesh, Mustafa uron Kurtin për qeverinë e re: Ecëm ngadalë, por arritëm në cak

Hënë, 03 February 2020 18:52

sa Mustafa, kreu i LDK i cili arriti më në fund marrëveshjen me Albin Kurtin pas 4 muajsh mosmarrëveshjesh, debatesh dhe refuzimesh uron këtë të fundit për qeverinë dhe postin e kryeministrit.

Mustafa vë në dukje se të dyja palët ecën ngadalë, me vështirësi, por në fund arritën në cak.

Po ashtu ai shton se qeverisë së re i duhet dhënë hapësirë për të punuar pasi pritshmëritë janë të mëdha.

 

STATUSI I ISA MUSTAFËS

Uroj Kryeministrin Albin Kurti për zgjedhjen e tij dhe të kabinetit qeveritar.

Ecëm ngadal, me vështirësi, por arritëm në cak. Kosova sot kompletoi të gjitha institucionet e saj.

Pritjet janë të mëdha, ashtu sikurse edhe premtimet, por Qeverisë duhet dhënë hapësirë të punojë normalisht. Nuk e ka leht! IM

Asfafafgaghttps://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2020/02/asfafafgag-400x152.jpg 400w, https://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2020/02/asfafafgag-370x141.jpg 370w, https://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2020/02/asfafafgag-113x43.jpg 113w" sizes="(max-width: 500px) 100vw, 500px" style="box-sizing: inherit; margin: 0px 0px 30px; padding: 0px; font-family: "PT Serif", serif; text-decoration: none; user-select: auto !important; max-width: 100%; height: auto; width: 636.656px;">

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!