VIDEO/ ‘Lexoni e mësoni’, Kurti mesazhe qetësues qytetarëve, jo kërcënuese

Hënë, 16 Mars 2020 19:11

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë një mesazh mesditën e sotme për qytetarët e Kosovës.

Duke folur nga selia e qeverisë në Prishtinë, Kurti ka falënderuar qytetarët të cilët kanë ndenjur brenda dhe ka kërkuar prej tyre që këtë kohë ta shfrytëzojnë.

 

‘Lexoni libra, shikoni filma’ thotë në mesazhin e tij Kurti.

 
 

Fakti që bie në sy është se Kurti nuk jep asnjë kërcënim për qytetarët e Kosovës, por vetëm mesazhe qetësuese.

 

Komplet ndryshe vepron në Shqipëri Edi Rama, i cili në çdo dalje të tij, kërcënon me gjoba e ndëshkime qytetarët.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Aktualitet

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Një familje është goditur nga koronavirusi në lagjen “15 Tetori” në Fier. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se është infektuar një familje me 5 anëtarë, 4 prej të cilëve...

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Globi

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar pozitivisht për COVID-19.Zyra e Prokurorisë në mal të Zi tha...

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Aktualitet

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Një qytetar është transportuar mbrëmjen e sotme në spitalin e Sarandës dhe që sipas familjarëve ishte dhunuar nga policia.Qytetari, i cili shprehet se është i afërmi i burrit të dhunuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!