Fati i keq i pjesëmarrësve të mbledhjes së Mukjes, të vrarë apo larguar

E Enjte, 30 July 2020 13:07

Nga Kastriot Dervishi

Si nyje e rëndësishme e ngjarjeve të luftës, edhe “Mukja” ka pasur protagonistët e saj. Pas mbarimit të takimit ata patën fate të ndryshme. Disa i ndoqi vrasja e përnjëhershme, të tjerëve iu desh të largohen nga vendi, të tjerëve nuk iu nda Mukja deri ditën që u larguan nga kjo botë. Statistika është vërtet befasuese. Delegacioni i Ballit Kombëtar, krejtësisht i shkatërruar.

Të dhënat e përgjithshme

-U larguan nga Shqipëria: 9 (Mit’hat Frashëri, Hasan Dosti, Kadri Cakrani,

Isuf Luzaj, Nexhat Peshkëpia, Rauf Fratari, Halil Mëniku, Vasil Andoni,

Abaz Kupi).

-Vranë: 5 (Skënder Muço, Hysni Lepenica, Ismail Petrela, Mustafa Gjinishi

Omer Nishani)

-U dënua me vdekje: 1 (Shefqet Beja)

-Vdiqën në hetuesi: 1 (Thoma Orollogai)

-U burgosën: 2 (Stefan Plumbi, Ymer Dishnica)

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...