1967/Përdhunimi i komunistit

Hënë, 07 September 2020 15:19
Tesera e komunistit Tesera e komunistit

Komunisti Ahmet, në kundërshtim me normat e moralit komunist, përdhunoi një shtetase të sapoardhur nuse në fshatin e tij. Ngaqë ngjarja u bë shpejt publike, komunistët e fshatit, me direktivë partie u mblodhën menjëherë dhe i hoqën teserën e komunistit shokut Ahmet. Sipas dosjes personale të komunistit, ai e pranoi gabimin e bërë, por vuajtjen e dënimit nuk e shmangu dot. Ngjarja u diskutua edhe në plenumin e PPSH-së së Rrethit Elbasan. (Dosja arkivore nr.980 e anëtarit të PPSH-së).

Modifikuar më Hënë, 07 September 2020 15:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...