Familjarëve të Papa Kristo Negovanit iu dha shtetësia shqiptare në vitin 1942

E mërkurë, 23 September 2020 16:28

Me vendimin nr.123, datë 19.1.1942 të Këshillit të Ministrave, familjarëve të Papa Kristo Negovanit (1875-1905), iu dha shtetësia shqiptar. Ky propozim erdhi me propozim të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Vendimi është nënshkruar nga Mustafa Kruja, Hasan Dosti, Shuk Gurakuqi, Iljaz Agushi, Xhevat Korça, Kostandin Kotte, Tahir Shtylla dhe nënministri Mark Gjomarkaj e sekretari i përgjithshëm i qeverisë Ejell Çoba.

Modifikuar më E Enjte, 24 September 2020 11:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Takimi në Elbasan, Kërpaçi: LSI, çdo ditë pranë të rinjve për t’i dhënë zë problemeve të tyre

Politikë

Takimi në Elbasan, Kërpaçi: LSI, çdo ditë pranë të rinjve për t’i dhënë zë problemeve të tyre

  Kryetarja e forumit rinor të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi duke marrë shkas nga takimi i sotëm i kryetares Monika Kryemadhi me të rinjtë e LRI-së në Elbasan, shprehet...

Tabaku publikon videon: Shkatërrimi i shkollës “Sami Frashëri” një vend krimi, e gjitha u bë pa projekt

Politikë

Tabaku publikon videon: Shkatërrimi i shkollës “Sami Frashëri” një vend krimi, e gjitha u bë pa projekt

  Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku, me anë të një postimi në “Facebook” ka publikuar një video, duke u shprehur se këto janë pamje nga vendi i krimit, ku u shemb...

Mësuesja humbi jetën nga Covid, vdes edhe vëllai. Në 2013 i vranë djalin

Kronikë

Mësuesja humbi jetën nga Covid, vdes edhe vëllai. Në 2013 i vranë djalin

  Ditën e sotme mediat njoftuan për humbjen e jetës së mësues, Irena Bajlozi, në Përrenjas. Por sikur të mos mjaftonte kjo humbje, familja Bajlozi është goditur nga një tjetër tragjedi...