Deputetët e minoritetit grek, në Parlamentin e viteve ’30 dhe në Kuvendin Popullor të komunizmit

Diel, 11 October 2020 19:48
Dr.Jani Melo në vitin 1937 dhe Vitori Çuri në vitin 1978 Dr.Jani Melo në vitin 1937 dhe Vitori Çuri në vitin 1978

Dr.Jani Melo përfaqësonte minoritetin grek në Parlamentin e Shqipërisë në vitet 1932-1939. Ai u arrestua nga komunistët më 23.7.1947. Vuajti gjithsej 8 vjet, 11 muaj dhe 20 ditë deri më 13.7.1966.

Vitori Çuri ishte përfaqësuese e minoritetit grek në Kuvendin Popullor në vitet 1974-1991, madje në vitet 1987-1991 nënkryetare e kryesisë. Ajo ishte kryetare e kooperativave bujqësore. Krahasoni tani paraqitjet e tyre.

1 koment

  • Përgjigju VictorApelt

    energy repair constitutional symptoms gi and personality behavior to minimize. cialis generic cialis Peuhpx lannzd

    Diel, 18 October 2020 10:54 komentuar nga VictorApelt

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...