Gërshërët e Kongresit të Përmetit

Hënë, 24 May 2021 19:22

Në 24-28 maj 1944, sipas modelit tërësisht jugosllav, komunistët organizuan kongresin e Përmetit, që ishte edhe themeli i pushtetit të tyre të uzurpuar. Një klasë politike krejt diletante, e paaftë e për më tepër me veti kriminale, po bëhej gati të vendosej në pushtet. Në kongresin në fjalë janë bërë një mori fotosh. Shoku Miladin e ka kursyer veten. Një prej fotove më tipike jashtë sallës së kongresit është edhe kjo që paraqitet sipas origjinalit dhe sipas censurës. Nga origjinali janë hequr nga e majta: i panjohur, Mustafa Gjinishi, Sejfulla Malëshova, Liri Gega, Ramadan Çitaku. Kanë ngelur (fotoja e retushuar): Spiro Moisiu, Omer Nishani, Enver Hoxha, Myslim Peza, Haxhi Lleshi, Hysni Kapo.

9 komente

 • Përgjigju MatthewViemy

  college essays for sale
  [url="https://essaysnet.com/?"]dissertation writers[/url]

  Premte, 15 October 2021 06:50 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju Gustavoplani

  type paper online
  [url="https://essayghostwriter.com/?"]resume writing services review[/url]

  Hënë, 11 October 2021 00:34 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju HenryAcimb

  no cost gay dating
  gay dating florida
  [url="http://gayonlinedating.net/?"]free mobile gay dating[/url]

  E Enjte, 16 September 2021 17:17 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  jewish gay dating site
  gay asian dating los angeles
  [url="http://gaydatingcanada.com?"]gay males dating gay females[/url]

  E Enjte, 09 September 2021 00:24 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju PatrickWrelm

  dating gay seattle
  think gay because not dating
  [url="http://gaychatgay.com?"]dating with a gay blavk guy[/url]

  Saturday, 04 September 2021 00:08 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju Kevinabins

  iphone gay dating sites
  dating gay christians
  [url="http://gaychatrooms.org?"]gay inscest roleplay dating[/url]

  Diel, 15 August 2021 19:58 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  hilarious gay online dating
  what is a p top gay dating
  [url="http://gaydatingzz.com?"]gay dating california[/url]

  E Enjte, 12 August 2021 22:01 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  gay chubby dating website
  romeo gay dating
  spain gay dating

  Diel, 08 August 2021 20:08 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Williammot

  free dating site
  free chat now

  Premte, 30 July 2021 09:02 komentuar nga Williammot

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi