1977/Muhabete sekretariati për stalla e roje

Tuesday, 25 May 2021 19:08

Pjesë nga mbledhje e sekretariatit të Komitetit Qendror të PPSH-së në të cilën diskutohej edhe për stallat, djegien e bagëtive dhe konfliktet midis brigadierëve dhe sekretarëve të partisë.

Prokop Murra: Kooperativa ishte e mirë, 75 kv misër për hektar kishin ,arrë. Kjo kooperativë, më datën 31 dhjetor, natën e vitit të ri, pati një ngjarje të rëndë, 21 (kokë bagëti-shënim) që iu dogjën në stallë. Kështu kryetari kishte përgjegjësi për këtë.

Enver Hoxha: Po pse u dogjën?

Prokop Murra: U dogjën se stalla mori zjarr nga korrenti. Rojet kishin ikur, nuk pati asnjeri aty. Kur u ngrit fshati ishte vonë. Kishte patur edhe nja dy tri raste që s’kishte punuar mulliri dhe kishin mbetur fshatarët pa bukë. Kjo ishte një anë e problemit. Edhe për këtë ai bënte autokritikë: “...e ndjej që nuk e kreva detyrën, ndofta kjo erdhi si rezultat i humbjes së vigjilencës sepse kemi kaq vjet në Kuç që nuk kemi pasur ngjarje të tilla”, për këtë kam përgjegjësi. Pranonte edhe çështjen e bukës. Kjo kishte ndodhur kur ai ishte në konferencën e rrethit të Vlorës, kishte mbetur një fshat pa bukë. E merrte përsipër edhe këtë, duke thënë se duhet të kisha organizuar më mirë punën. Kjo ishte çështja e parë, tani vinte çështja e dytë që ky nuk shkon mirë me sekretarin e organizatës bazë.

Enver Hoxha: Po çfarë kishin ata midis tyre?

Prokop Murra: Sekretari i byrosë që e kishin hequr më parë ishte edhe brigadier i reparteve të misrit, që merret me bukën e mullinjtë, duhet që kryetari i ka kërkuar llogari, i ka thënë që bëjnë punën, se unë nuk të njoh për anëtar byroje.

30 komente

 • Përgjigju MatthewViemy

  write my essays
  help with homework

  Tuesday, 12 October 2021 20:48 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju ZegethY

  Prednisone

  Saturday, 09 October 2021 14:20 komentuar nga ZegethY
 • Përgjigju Gustavoplani

  custom writing essays
  resume editing services

  Premte, 08 October 2021 22:01 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju Prednisone

  On Sale Doryx 100mg Low Price

  Tuesday, 05 October 2021 17:43 komentuar nga Prednisone
 • Përgjigju MexHoonee

  https://buyneurontine.com/ - Neurontine

  Tuesday, 05 October 2021 16:38 komentuar nga MexHoonee
 • Përgjigju Amburne

  https://prednisonebuyon.com/ - purchase prednisone online

  Tuesday, 05 October 2021 14:52 komentuar nga Amburne
 • Përgjigju gabapentin dosage for sleep

  Cialis Impotencia Psicologica

  Saturday, 02 October 2021 21:37 komentuar nga gabapentin dosage for sleep
 • Përgjigju lygiene

  neurontin uses

  Saturday, 02 October 2021 11:39 komentuar nga lygiene
 • Përgjigju avaittich

  plaquenil 200 mg

  Premte, 24 September 2021 17:46 komentuar nga avaittich
 • Përgjigju Bixbaibly

  Zithromax

  Premte, 24 September 2021 04:47 komentuar nga Bixbaibly

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi