Komanda dhe administrata e Kampit nr.4 Tepelenë

Tuesday, 25 May 2021 19:36

Ata që shërbenin për të mbajtur të izoluar të internuarit në Kampin nr.4 në Tepelenë ishin gjithsej 29 veta, 21 plus 8. Me përjashtim të financierit, normistit dhe kuzhinerit, të gjithë ishin ushtarakë. Spikat se kampi kishte punëtor politik që ishte një lloj komisari. Me përjashtim të operativit, të gjithë ishin në varësi të Degës së Kampeve dhe Burgjeve në MPB. Kampi i Tepelenës funksionoi në vitet 1949-1953. Në vendin e njohur sot, ishte në vitet 1950-1953.

Trupa e Kampin nr.4 Tepelenë

Komandanti

Punëtori politik

Punëtori operativ i Sigurimit

Referenti i evidencave

Policë (9)

Nënoficerë pa funksion (6)

Skuadërkomandantët (2)

 

Prapavija:

Komandanti i shërbimit

Referenti i ushqimit

Referenti i materialit

Magazinieri

Financieri

Normisti

Infermieri

12 komente

 • Përgjigju MatthewViemy

  college essay writing service
  resume preparation service

  E Enjte, 14 October 2021 08:09 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju Gustavoplani

  college essay editing
  cv writing services

  Diel, 10 October 2021 05:49 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju HenryAcimb

  gay guy dating the devil
  top gay dating sites 2021
  women they are dating gay men

  E mërkurë, 15 September 2021 14:41 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  hogwarts a mystery dating gay
  older younger gay dating
  gay dating sites best

  Diel, 12 September 2021 16:45 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju Michaelsuist

  masculine gay dating
  gay dating questions
  gay+horse+dating

  Tuesday, 07 September 2021 18:49 komentuar nga Michaelsuist
 • Përgjigju PatrickWrelm

  gay dating san antonio texas
  sitele fur gay dating site
  gay teen dating age gap

  Diel, 05 September 2021 22:00 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju PatrickWrelm

  format for gay dating
  "best gay dating site"
  gay black dick dating site

  E Enjte, 02 September 2021 20:12 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju Kevinabins

  jonas reeder gay dating
  austin tx gay dating sties
  naked dating gay

  Tuesday, 17 August 2021 15:26 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  galveston gay dating
  gay dating relationship sites
  best black gay dating site

  Saturday, 14 August 2021 17:37 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  dating a deaf gay man
  okcupid gay dating
  gay dating springfield mo

  E mërkurë, 11 August 2021 19:21 komentuar nga Kevinabins

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi