Reparti i Riedukimit nr.325 nga Lezha në Tiranë, vitet 1968 – 1991

Diel, 25 July 2021 19:17
Planet e repartit në dy kohë Planet e repartit në dy kohë

U formua fillimisht në Ishull Lezhë në vitin 1968 me synim kryerjen e punimeve në bujqësi. Në vitin 1970 këtu punonin në bujqësi 301 të burgosur. Reparti u mbyll në vitin 1972.

Më 17.1.1972 u krijua Reparti nr.325 Tiranë në rrugën “Ali Demi”. Qëllimi i ngritjes së kampit ishte për ndërtime banesash. Statistika e vitit 1969 tregon se këtu punonin 301 të dënuar ordinerë. Në vitet 1983 e 1984 në repart vërehet edhe prania e ndonjë të dënuari politik. Në vitin 1985 punonin 2 të dënuar politikë dhe 168 të dënuar ordinerë. Në janar 1987 në repart ishin 180 të dënuar ordinerë. Në vitin 1988 në repart punonin 118 të burgosur politikë dhe 165 të dënuar ordinerë. Në vitin 1990 këtu erdhën gratë e dënuara të Repartit nr.318 Kosovë, duke themeluar kështu burgun e grave në sistemin e re, i cili vijon të jetë i hapur edhe sot.

11 komente

 • Përgjigju HenryAcimb

  gay japanese dating
  " gay dating sites"
  free gay online dating service

  E mërkurë, 15 September 2021 23:47 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  best gay dating sites 2021
  gay dating book
  dating sites for gay teens

  Hënë, 13 September 2021 01:50 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju Michaelsuist

  gay speed dating san diego
  gay pig dating
  japanese gay dating sim

  E mërkurë, 08 September 2021 04:13 komentuar nga Michaelsuist
 • Përgjigju PatrickWrelm

  gay dating in your 30s
  gay dating in china
  gay free dating

  Hënë, 06 September 2021 07:32 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju PatrickWrelm

  gay dating site guide
  gay dating sites philippines
  modern gay dating

  Premte, 03 September 2021 05:43 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju Kevinabins

  most popular dating sites gay
  free local gay dating sites
  old gay bear dating

  E mërkurë, 18 August 2021 00:37 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  top 10 gay dating site
  tall gay dating
  gay dating okcupid 77521

  Diel, 15 August 2021 02:38 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  gay dating panda icon
  gay dating sign up
  free gay dating michigan

  E Enjte, 12 August 2021 04:35 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  hairy gay men dating
  jacked gay dating site
  gay dating first over 25

  Diel, 08 August 2021 01:56 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Williammot

  online free dating service
  sugar momma dating sites

  E Enjte, 29 July 2021 12:05 komentuar nga Williammot

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...