Diskriminimi i shqiptarëve që vinin nga viset shqiptare në Jugosllavi

Hënë, 26 July 2021 19:14

Zef Prelë Lulgjuraj, lindur më 1930 në Tuz, emigruar më 19.3.1957 në Shqipëri me qëllim që të jetonte këtu te farefisi i tij në Lezhë ose Shkodër, ishte dërguar në kampin e Semanit. Në letrën e protokolluar më 8.5.1957 drejtuar E.Hoxhës kërkon të lejohet të shkojë te halla ose djemtë e xhaxhait. Letra ngeli pa përgjigje. Më 11.8.1958 shkruan letrën tjetër drejtuar Byrosë Politike, duke kërkuar lirimin nga internimin. Më 3.11.1958 drejtori i Drejtorisë së Jashtme të KQ të PPSH-së, Mihal Prifti shkruan letrën e mëposhtme. Shqiptarët nga trevat shqiptare në Jugosllavi ishin kategori vetëm për t'u diskriminuar.

10 komente

 • Përgjigju HenryAcimb

  giude to gay dating in college
  gay online dating series logo
  gay lds dating

  E mërkurë, 15 September 2021 20:05 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  black gay dating website
  latin gay dating
  gay dating websites new zealand

  Diel, 12 September 2021 22:06 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju Michaelsuist

  gay dating aus
  gay asia dating
  gay dating stories

  E mërkurë, 08 September 2021 00:24 komentuar nga Michaelsuist
 • Përgjigju PatrickWrelm

  best gay dating site android
  gay women dating sites
  dating a transgender man gay

  Hënë, 06 September 2021 03:39 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju PatrickWrelm

  beste gay dating
  gay dating site what is "gen"
  surge gay dating

  Premte, 03 September 2021 01:50 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju Kevinabins

  gay dominant dating sites
  hairy men online dating gay
  belgium gay dating soft

  Tuesday, 17 August 2021 20:52 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  gay old men dating sites
  gay dating in coshocton ohio
  secure dating arrangement gay

  Saturday, 14 August 2021 22:58 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  how to do gay online dating
  gay sneaker dating
  new york gay dating website

  E Enjte, 12 August 2021 00:51 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  reddit gay dating advice
  dating a older gay men points
  gay dating top and bottom sites

  Saturday, 07 August 2021 21:58 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Williammot

  free online dating
  keanu reeves dating

  Premte, 30 July 2021 00:00 komentuar nga Williammot

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...