Katër plumba Niko Xoxit

Tuesday, 03 August 2021 19:40
Niko Xoxi ishte ndër komunistët e parë, i cili u vra nga partia e vet gjatë luftës.
Në fund të një letre të datës 8 prill 1944, të adjutantit Stefan Grabocka të komandës së Shtabit të Korçës për Shtabin e Përgjithshëm, ndër të tjera thuhet:
“Nga korrieri i këtij shtabi që u kthye sot nga Korça, mësojmë se atje është vrarë tradhtari Niko Xoxi me 4 plumba, një në kokë dhe tre në shpatulla. Njerëzit e Ballit thotë se Niko ishte ballist dhe duhet të bëhen reprezalje për të. Reaksioni në Korçë, në kulm”.

18 komente

 • Përgjigju ZegethY

  where can i buy prednisone online

  Hënë, 11 October 2021 20:13 komentuar nga ZegethY
 • Përgjigju MexHoonee

  https://buyneurontine.com/ - gabapentin overdose

  Diel, 10 October 2021 16:34 komentuar nga MexHoonee
 • Përgjigju Neurontine

  Compare Viagra Prices Uk

  Saturday, 09 October 2021 18:49 komentuar nga Neurontine
 • Përgjigju Prednisone

  Generic Levitra Vardenafil Uk

  Hënë, 04 October 2021 11:21 komentuar nga Prednisone
 • Përgjigju lygiene

  gabapentin for cats buy online

  E Enjte, 30 September 2021 15:53 komentuar nga lygiene
 • Përgjigju Bixbaibly

  Zithromax

  Diel, 26 September 2021 12:24 komentuar nga Bixbaibly
 • Përgjigju avaittich

  plaquenil and eyes

  Diel, 26 September 2021 05:23 komentuar nga avaittich
 • Përgjigju Endaria

  how to buy priligy as a child

  E mërkurë, 22 September 2021 13:28 komentuar nga Endaria
 • Përgjigju eagentbot

  https://buyzithromaxinf.com/ - Zithromax

  Tuesday, 21 September 2021 13:51 komentuar nga eagentbot
 • Përgjigju plaquenil usage

  Levitra Ossido Nitrico

  Hënë, 20 September 2021 05:45 komentuar nga plaquenil usage

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi