Kleriku i fundit i vdekur në burg në Lindjen komuniste

Premte, 20 August 2021 15:17

Dom Pjetër Gruda (Gjeloshi) (1922-1989), meshtar nga viti 1946, u dënua dy herë për arsye politike nga regjimi komunist, duke vuajtur dënimet në vitet 1946-1951 dhe 1979-1989. Në kohën e lirë punoi në ndërmarrjen bujqësore Bushat. Herë e dytë u dënua me 20 vjet burgim. Vdiq më 13.1.1989 në Repartin nr.305 Përparim Sarandë duke qenë i paralizuar. Megjithëse ishte 67 vjeç, regjimi nuk e lironte nga burgu. Vdiq duke mbajtur numrin 11 në varrin pa emër. Eshtrat janë hequr prej andej para disa vitesh.

22 komente

 • Përgjigju Neurontine

  Zithromax Cause Diarrhea

  Hënë, 11 October 2021 19:41 komentuar nga Neurontine
 • Përgjigju ZegethY

  buy prednisone with paypal how to order prednisone

  Saturday, 09 October 2021 20:20 komentuar nga ZegethY
 • Përgjigju MexHoonee

  http://buyneurontine.com/ - Neurontine

  Premte, 08 October 2021 06:44 komentuar nga MexHoonee
 • Përgjigju Amburne

  http://prednisonebuyon.com/ - Prednisone

  Tuesday, 05 October 2021 10:43 komentuar nga Amburne
 • Përgjigju prednisolone steroids side effects

  El Viagra Cubano

  Hënë, 04 October 2021 19:06 komentuar nga prednisolone steroids side effects
 • Përgjigju lygiene

  neurontin 300 mg for nerve pain

  Premte, 01 October 2021 02:46 komentuar nga lygiene
 • Përgjigju can you take lasix and potassium at the same time

  Nolvadex Prix Maroc

  Saturday, 25 September 2021 14:48 komentuar nga can you take lasix and potassium at the same time
 • Përgjigju Bixbaibly

  Zithromax

  Premte, 24 September 2021 12:18 komentuar nga Bixbaibly
 • Përgjigju Priligy

  Comprar Cialis Francia

  Premte, 24 September 2021 03:47 komentuar nga Priligy
 • Përgjigju Thybeah

  https://buylasixshop.com/ - Lasix

  E mërkurë, 22 September 2021 11:13 komentuar nga Thybeah

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi