1957/Përpjekje për arratisje dhe vrasje në kufi

Diel, 31 October 2021 19:16
Në foto, makina tip “Skoda” pasi është kryer përleshja midis palëve. Në foto, makina tip “Skoda” pasi është kryer përleshja midis palëve.
Më 3.8.1957 shoferët Seiti Çoku dhe Shefqet Piri bënë planin të arratiseshin në drejtim të Peshkopisë, duke u nisur nga Tirana me makinën tip “Skoda”, duke u justifikuar se po shkonin për arsye pune. Seiti drejtonte makinën. Afër Shupenzës, i ndaloi një kapter i qarkullimit rrugor. Duke dyshuar në veprimin e tyre, hipi vetë në makinë bashkë me një komunist dhe një shtetas tjetër, me justifikimin se do shkonin të tre në Peshkopi. Duke ndjerë rrezikun e tyre, para se të hyjnë në Peshkopi, Seiti dhe Shefqeti përleshen me tre njerëzit e regjimit. Më pas marrin drejtimin e kufirit. Shefqeti vritet në kufi, në Ilnicë. Seiti u dënua me vdekje.
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...