Nga Kastriot Dervishi Pasi ishin prishur me financuesit e kombinatit metalurgjik, pra me kinezët, në vijim të veprimeve megalomane, me…
Nga Kastriot Dervishi Gjykimi ndaj 4 klerikëve katolikë në Shkodër u zhvillua më 27-29 prill 1977. Pamjet e atyre që…
Nga Kastriot Dervishi Në Shkodër u arrestuan shtetasit: Muhsin Elez Muka (65 vjeç, arrestuar më 3 maj 1966), Brahim Isa…
Në një letër që Koço Tashko i dërgon Kominternit, rreth tetor-nëntorit 1942, flet për situatën në të cilën u mbajt…
Nëpërmjet një letre drejtuar Byrosë Politike, Ndue Nikolla shpresonte se do të tregonte të vërtetën e procesit të tij. Ai…
Nga Kastriot Dervishi Më 13 shtator 2020, “veteranët” dhe autoritetet vendore festuan “çlirimin” e Beratit nga pushtuesit nazistë. Mirëpo shikoni…
Nga Kastriot Dervishi Pas kapitullimit të Italisë, qeveria e asaj kohe në Shqipëri ia dorëzoi pushtetin Komitetit Ekzekutiv të Përkohshëm,…
Gazeta “Zëri i Ballit Kombëtar”, e nëntor-dhjetor 1957 boton ndër të tjera një shkrim të një të arratisuri me emrin…
Nga Kastriot Dervishi Vangjel Rrëmbeci është prej emrave më famëkeqe të kampeve dhe burgjeve të komunizmit. Ndikoi në këtë karrierë…
Ata që vinin nga kategoritë që partia i quante “antiparti”, rekrutoheshin fare lehtë dhe në të shumtën e rasteve pa…
Nga Kastriot Dervishi Pas fjalimit të Enver Hoxhën në 6 shkurt 1967, Komiteti Qendror i PPSh-së dhe komitetet e kësaj…
Siç edhe dihet personeli i kampeve dhe burgjeve të Shqipërisë në kohën e sundimit të regjimit komunist, përbëhej nga niveli…

Lajmet e fundit

Lefter Maliqi:Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura, por t’i përmbahet

Politikë

Lefter Maliqi:Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura, por t’i përmbahet

Nga Lefter Maliqi Rilindja e marrë fund, t’i lërë lojërat me lista gjysmë të mbyllura dhe pa koalicione, por t’i përmbahet marrëveshjes së 5 qershorit, me bekimin e ambasadës amerikane. Nëse Rama...

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...