Nga Kastriot Dervishi Fotografia e parë e qeverisë shqiptare Kabineti i Iljaz Vrionit që drejtoi vendin në periudhën 19 nëntor…
Nga Kastriot Dervishi Me kërkesë të deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, ishte rënë dakord që familja mbretërore të kthehej në…
Nga Kastriot Dervishi Në ka rast ku duhen zbatuar pikë për pikë porositë e Enver Hoxhës, është pikërisht ndaj familjes…
Nga Kastriot Dervishi Të mbijetuarit çamë që mundën të shpëtojnë nga gjenocidi i ushtruar mbi ta, dhanë dëshmi që shumta…
Nga Kastriot Dervishi Veli Halit Juba, lindur në Shkodër, banues në Tiranë, ishte 68 vjeç ku u gjykua. I diplomuar…
https://www.facebook.com/shijaktv/videos/1138343283206373/?app=fblLufta per clirimin e Kosoves dhe UCK, simbole te perpjekjeve per liri e demokraci.Ajo fitore u be e mundur ne…
Nga Kastriot Dervishi Në raportin e datës 16.3.1986 të drejtorit të përgjithshëm të Bankës së Shtetit, Andrea Nako, me objekt…
Nga Kastriot Dervishi Pasi kishin vjedhur pronarët brenda vendit, me ligje e pa ligje, regjimi komunist nuk la pa bënë…
Nga Kastriot Dervishi Duke filluar nga data 23 mars 1990, kur një kooperativist u kap në murin e ambasadës polake…
Nga Kastriot Dervishi Fortlumtura e tij Kristofor Kisi (10.2.1883-17.6.1958) ishte prej vitit 1937 kryepeshkop i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë.…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 2008 krejt rastësisht kam gjetur foton e hetuesisë së Hafiz Ibrahim Dalliut, e cila është…
Nga Kastriot Dervishi Ndërsa propaganda komuniste kundër kundërshtarit të thante duke akuzuar ballistët se “hanin pula”, vetë komunistët gjatë luftës…

Lajmet e fundit

Francë, konsensus i gjerë për një rindërtim identik të kurorës së Notre Dame

Kulturë

Francë, konsensus i gjerë për një rindërtim identik të kurorës së Notre Dame

  Ministrja e re franceze e Kulturës, Roselyne Bachelot theksoi se një konsensus i gjerë ekzistonte për të rindërtuar në mënyrë identike kurorën e katedrales Notre-Dame de Paris, ndërkohë që një...

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!