Gjendja e ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, flasin mjekët…

E Enjte, 29 Mars 2018 20:34
Sergei skripal Sergei skripal

Gjendja shëndetësore e ish-spiunit rus dhe vajzës së tij Yulia është ‘ duke u përmirësuar dukshëm’ kanë thënë mjekët në mesditën e sotme.

‘’ Me kënaqësi po ju njoftoj për një përmirësim të gjendjes së Yulia Skripal. Ajo I është përgjigjur mirë trajtimit, mirëpo vazhdon të marrë kujdes klinik 24 orë në ditë’’- ka thënë mjekja e spitalit në Salisbëri, Christine Blanshard.

Helmimi I tyre solli një përplasje të ashpër mes Britanisë dhe Rusisë.

E cila bëri që 100 diplomatë rusë të dëboheshin nga vendet anëtare të Natos. Midis tyre edhe Shqipëria.

Pas kësaj mase, edhe Rusia është ‘hakmarrë’ duke dëbuar 60 diplomatë dhe punonjës së konsullatës amerikane në Petërburg.

Modifikuar më E Enjte, 29 Mars 2018 20:55
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...