Lëvizja Vetëvendosje kërkon shqyrtimin e demarkacionit me Malin e ZI

E Enjte, 29 Mars 2018 14:30

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar shqyrtimin e miratimit të Marrveshjes, për shënjimin e vijës kufitare me Malin e zi nga Kuvendi i Kosovës. Ajo e ka dërguar kërkesën e saj, sot duke qenë të bindur se ka shkelje të rënda të Kushtetutës së Kosovës.

‘’ Shkelja më e rëndë, të cilën dëshiroj ta potencoj, ka të bëj më sovranitetin dhe integritetin territorial të republikës së Kosovës’’- është shprehur deputeti i Kuvendit të Kosovës nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

Sic ka theksuar ai, bazuar në dispozitat e Kushtetutës,’’integriteti territorial i vendit është i pacënueshëm dhe i patjetërsueshëm’’.

Modifikuar më E Enjte, 29 Mars 2018 14:41
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...