×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

E bukur dhe moderne, kush është gruaja e fshehtë e diktatorit Kim Jong -un

Diel, 01 Prill 2018 15:19

Ndërsa mediat ndërkombëtare ironizuan veshjen e diktatorit korean Kim Jong-un gjatë vizitës në Kinë, duket se nuk mund të thuhet e njëjta gjë për bashkëshorten e tij, që e shoqëronte në këtë vizitë.

Një grua diskrete, që nuk është parë shpesh në krah të presidentit korean, Ri, sikurse njihet tashmë publikisht, shfaqet e veshur me shije perëndimore dhe mbi të gjitha është një grua e bukur.

Por sikurse shumë detaje mbeten sekrete në jetën e diktatorit Kim, edhe jeta e tij bashkëshortore mbart mistere.

Ri Sol-ju ose Lee Seol-ju, u shfaq për herë të parë publikisht në krah të presidentit në vitin 2012, duke ngritur pikëpyetje e madje edhe spekulime nga mediat, se cila mund të ishte ajo.

Shërbimet inteligjente të Koresë së Jugut tentuan ta identifikojnë atë me Hyon Song-wol, një ish-këngëtare e grupit popullor Pochonbo Electronic Ensemble, në Korenë e Veriut. Megjithatë në 25 Korrik të vitit 2012, media shtetërore e Koresë së Veriut, bëri me dije se ajo ishte se ajo ishte bashkëshortja e Kim, shoqja Ri Sol-ju”.

Po në këtë kohë, ajo u shfaq në një koncert Gala në Korenë e Veriut, veshur me një kostum të zi sipas stilit Chanel, i konsideruar i papërshtatshëm për gratë në këtë vend.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...