×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Video\ Erdogan kërcënon kryeministrin e Kosovës ‘’ Do të japësh llogari edhe t’i për këtë’’

Diel, 01 Prill 2018 09:55

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan nëpërmjet një video, kërcënon kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit kritikoi dëbimin e shtetasve turq nga Kosova dhe ka shkarkuar nga detyra dy drejtuesit e institucioneve kryesore të sigurisë në vend, drejtorin e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencën, Driton Gashi dhe ministrin e punëve të brendshme Flamur Sefaj.

Kryeministri Haradinaj e mori këtë vendim pasi sipas tij, ai nuk kishte qenë i informuar në asnjë moment mbi atë që ndodhi.

Pjesë nga fjalimi i Presidentit Erdogan

Agjencia Turke e Inteligjencës, me një operacion në Kosovë i kapi dhe i solli 6 nga këta përfaqësues të lartë të FETO-s në Ballkan. Por, kam një pikëllim. Kryeministri I Kosovës i largoi nga detyra personin në kryet të inteligjencës dhe ministrin e Brendshëm. Unë tani pyes kryeministrin e Kosovës: Me udhëzim të kujt more një hap të tillë?Prej kur fillove t’i mbrosh ata që u përpoqën t’I bëjnë grusht shteti Republikës së Turqisë? Si mund t’I ushqesh këta njerës që kanë bërë një tentativë për grusht shteti ndaj Turqisë e cila mirëpret Kosovën si një vëlla. Do të japësh llogari edhe t’I për këtë. Vëllezërit e mi kosovarë nuk I japing kredibilitet një kryeministri si ti. Vëllezërit e mi kosovarë, kosovarët që I njoh dhe I di, do të kërkojnë llogari prej teje për këtë. Unë e di edhe këtë.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 10:08

Video

https://www.facebook.com/TVBESA/videos/2088437071197034/
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...