Sulmuesi terrorist i Londrës ishte dënuar më herët për vepra terroriste

Saturday, 30 November 2019 10:33

I quajtur ndryshe sulmuesi i Londrës, mësohet së është dënuar më parë për vepra terrorizmi. Kështu e ka emëruar policia britanike, sulmuesin që goditi me thikë dy persona në urën e Londrës, ditën e djeshme.

U konsiderua si një sulm terrorist, 28-vjeçari Usman Khan, i cili është dënuar për vepra terrorizimi dhe u la i lirë nga burgu vitin e kaluar.

“Ky individ ishte i njohur për autoritetet, pasi është dënuar në vitin 2012 për vepra terrorizmi,” tha zyrtari i lartë i policisë kundër terrorizmit, Neil Basu, në një deklaratë.

“Ai u la i lirë në dhjetor të viti 2018 dhe nga hetimet e kryera është e qartë se tashmë është kthyer për të kryer këtë sulm”, shprehen hetuesit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!