Koronavirusi përhapet frikshëm në SHBA, Nju Jorku i godituri më rëndë. Ja shifrat

E Enjte, 26 Mars 2020 08:42

SHBA ka gati 70,000 raste të konfirmuara dhe të paktën 1,050 vdekje nga koronavirusi.us

Por shteti i Nju Jorkut mbetet ai qe eshte i prekur edhe me keq, raporton kete mengjes BBC, duke iu referuar te dhenave me te fundit te publikuara nga universiteti Johns Hopkins.

Sic shihet ne tabelen me siper Nju Jorku mbetet shteti me numrin ku eshte shenuar edhe bilanci me i madh i viktimave nga virusi vdekjeprures.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Aktualitet

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Një familje është goditur nga koronavirusi në lagjen “15 Tetori” në Fier. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se është infektuar një familje me 5 anëtarë, 4 prej të cilëve...

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Globi

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar pozitivisht për COVID-19.Zyra e Prokurorisë në mal të Zi tha...

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Aktualitet

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Një qytetar është transportuar mbrëmjen e sotme në spitalin e Sarandës dhe që sipas familjarëve ishte dhunuar nga policia.Qytetari, i cili shprehet se është i afërmi i burrit të dhunuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!