Covid-19/Daily Mail:Thuajsë të gjithë ata që shërohen krijojnë antitrupa

Tuesday, 12 May 2020 10:21

Thuajse të gjithë ata që preken nga koronavirusi i ri, krijojnë antitrupa. Kështu thuhet në një studim të fundit.

Sipas Daily Mail, studimi është kryer nga Universiteti Mjekësor Chongqing në Kinë.
Ata zbuluan se 95 përqind e pacientëve të shëruar kishin prodhuar të dy llojet e qelizave imune që luftojnë virusin.
Testimet e antitrupave po zhvillohen me shpejtësi në botë për të parë se kush e ka kaluar virusin. Kjo është një mënyrë për të rikthyer në punë personat që janë bllokuar për shkak të izolimit.
Megjithatë akoma ka pikëpyetje nëse antitrupat funksionojnë dhe sa zgjasin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!