SHBA regjistron 1894 të vdekur nga C0VID-19 në 24 orët e fundit, mbi 291 mijë viktima në botë

E mërkurë, 13 May 2020 08:43

SHBA
Rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi në SHBA. Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 1.894 një shifër kjo më e lartë krahasuar me një ditë më parë, kur ishin 830.
Që prej nisjes së pandemisë numri total i të vdekurve është 82.340. N ëtë gjithë vendin në total janë infektuar 1,369,964 persona sipas të dhënave të Johns Hopkins University.
Ndërsa numri total i të vdekurve në të gjithë botën është 291,981, ku vendin e parë e mban SHBA me 82.340 të vdekur. Numri i përgjithshëm i të infektuarve të raportuara është 4,262,799.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Politikë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!