Franca regjistron afër 27 mijë të vdekur nga koronavirusi, mbi 178 mijë të infektuar.

E mërkurë, 13 May 2020 08:18

Franca është një tjetër shtet europian, i prekur nga pandemia e koronavirusit.
Në shtetin francez, në total kanë ndërruar jetë për shkak të Covid-19, 26 991 individë.

Numri total i të infektuarve me koronavirus në Francë ka shkuar në 178 214 njerëz.

Për të gjithë botën, numri total i të infektuarve me Covid-19 ka shkuar në mbi 4.34 milionë persona.

Numri i të vdekurve nga virusi deri tani në Francë ka shkuar në afër 293 mijë njerëz.

Kurse, numri i të shëruarve nga virusi vdekjeprurës ka shkuar në 1 602 687 individë.

Modifikuar më E mërkurë, 13 May 2020 09:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

Politikë

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar disa foto ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në takimet më të fundit të tij shfaqet pa maskë dhe nuk mban distancim social. Vasili...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!