Shkon mbi 300 mijë numri i të vdekurve nga koronavirusi në të gjithë botën, mbi 4.4 milionë të infektuar

E Enjte, 14 May 2020 19:32

Ka shkuar mbi 300 mijë numri i të vdekurve nga koronavirusi në të gjithë botën, kurse numri i të infektuarve nga Covid-19 deri tani ka shkuar mbi 4.4 milionë persona.


Numri i të infektuarve nga koronavirusi në të gjithë globin ka shkuar në mbi 4.4 milionë njerëz ose saktësisht 4 485 940 persona.

Numri i të vdekurve nga Covid-19 deri tashmë ka shkuar në 300 674 individë.

Ndërsa, numri i të shëruarve me koronavirus në mbarë rruzullin, deri tashmë ka shkuar në 1 687 565 individë.

Numrin më të lartë të të infektuarve nga koronavirusi e ka Shtetet e Bashkuara të Amerikës me mbi 1.4 milionë persona, pasuar nga Spanja, Rusia, Mbretëria e Bashkuar, Italia, Brazili, Franca e Gjermania.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Politikë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!