COVID-19/Flet ‘pacienti zero’ në Francë: Në dhjetor kisha kollë të thatë dhe nxirrja gjak

Saturday, 16 May 2020 10:22

FRANCE
Pak ditë më parë një doktor në Francë hodhi idenë se një pacient i diagnostikuar me pneumoni prej tij në dhjetor me shumë mundësi ka qenë i infektuar me koronavirusin e ri.

Por zyrtarisht Franca raportoi 3 rastet e para më 24 janar, rreth 1 muaj më pas nga sa raporton doktori. Një 43-vjeçar francez dyshohet se është pacienti “zero” i prekur nga Covid-19 në Francë, që në dhjetor të 2019.

Franca shpalli zyrtarisht rastin e parë me 24 Janar, por Amirouche Hammar pas analizave të kryera rezultoi se kishte qenë i prekur nga koronavirusi shumë më herët, që prej 27 dhjetorit.

Në një intervistë të fundit pët ‘Quarto Grado’ tregon per simptomat e tij të koronavirusit që më 20 dhjetor të vitit 2019

‘Gjithçka filloi më 20 dhjetor, kisha një kollë të thatë, temperaturë dhe dhimbje në gjoks. Më pas shkova në spital në mëngjes dhe në mbrëmje kisha kollë të thatë sërish dhe nxirrja gjak.

Kam qenë në reaminacion për tre net. 20 ditë më parë mësova se ajo që unë kisha pasur ishte koronavirusi. Në atë periudhë kur isha infektuar unë nuk flitej për koronavisurin në Francë vetëm në Wuhan në Kinë”- tha Anurouche.

Më pas ai tregoi se si mund të ishte infektuar me COVID-19. ‘Unë nuk kam bërë asnjë udhëtim në Kinë apo në Azi. Por bashkëshortja ime para meje kishte pasur temperaturë dhe kollë por ajo nuk shkoi asnjëherë në spital. Ajo punon në një supermarket ku ka punonjës aziatik”- përfundoi 43-vjeçari.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!