Sulm me thikë në një hotel në qendër të Glasgow,tre të vdekur, gjashtë të plagosur

Premte, 26 June 2020 17:03

Tre persona humbën jetën dhe të tjerë u plagosën pas një sulmi me thikë brenda një hoteli në qendër të Glasgow, në Skoci. Nga sulmi kane mbetur të plagosur 6 persona mes të cilëve një oficer policie. Policia vrau personin e dyshuar të armatosur dhe izoloi zonën.

Disa dëshmitarë thanë që panë njerëz të përgjakur të marrë me vete në dollap. Policia më pas komunikoi se situata ka dalë nën kontroll dhe se nuk ka asnjë rrezik për shtetësinë.
Policia shpalli gjendjen e ‘incidentit madhor’ por refuzuan të thonë nëse ka natyrë terroriste, teksa oficerë të armatosur rëndë bastisën hotelin ‘Park Inn hotel’ në rrugën West George Street.
Pamjet nga vendngjarja tregonin gjithashtu njerëz të tjerë të përgjakur që largoheshin në ambulanca ose në paterica. Hoteli besohet se është përdorur si strehë e përkohshme për azil-kërkues gjatë periudhës së koronavirusit.

Një nga dëshmitarët që ka qëndruar në ‘Park Inn Hotel’ tha se burri hyrë në zonën e recepsionit dhe menjëherë qëlloi me thikë dy njerëz. Policia skoceze tha se incidenti është tashmë i përmbyllur dhe se nuk ka rrezik për publikun.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!