Rritja e rasteve me COVID-19/ Britania e Madhe rikthem masën e ‘Lock-Down’ për një qytet

Tuesday, 30 June 2020 08:52

 

BRITANI E MADHE
Britania e Madhe ka rikthyer masën e Lock-Down në Leicester pasi në qytetin qendror ka një rritje rastesh shqetësues me COVID-19.

Autoritetet vendosën të mbyllin shkollat e qyteti me 330 mijë banorë teksa do të kyçen e dhe dyqanet jo të domosdoshme.

Më tej, qeveria britanike ka vendosur mos mbyllë lokalet dhe restorantet të shtunën ,ashtu siç kishte paralajmëruar

Britania kësaj radhe ka hedhur një hap pas, me Leicesterin, i cili javën e kaluar kishte 10% të infektimeve me COVID-19 në gjithë vendin. Deri tani vendi ka 43 mijë e 500 të infektuar si dhe 312 mijë të infektuar në total prej fillimit të pandemisë.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!