‘Kujtesën e kam të mirë’/ Biden tërbohet me gazetarët, por ngatërron Egjiptin me Meksikën

Premte, 09 February 2024 17:10

Presidenti amerikan, Joe Biden, u tërbua me gazetarët, të cilët e pyetën për kujtesën e tij.

“E di se çfarë dreqin po bëj, kujtesa ime është shumë e mirë,” tha ai.

 

Por pak më vonë, ai bëri një tjetër gafë, duke ngatërruar Egjiptin me Meksikën. Ai iu referuar liderit egjiptian Sisi si presidenti i Meksikës. 

Tërbimi i Biden vjen pasi Departamenti i Shtetit publikoi një raport për mënyrën se si i ka trajtuar ai dokumentet e klasifikuara. Në raport thuhet se Biden nuk është në gjendje të mbante mend mirë gjërat. 

Departamenti i Drejtësisë nuk ngriti akuzë ndaj tij me pretendimin se një gjykatë me shumë gjasa nuk do e pranojë për shkak se ‘ai është një i moshuar me kujtesë të dobët’.

Por Biden tha se kujtesa e tij nuk është përkeqësuar. “Mjafton të shihni çfarë kam bërë që kur jam zgjedhur president. Kujtesën e kam shumë mirë,” tha ai.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…

Partia Demokratike Dega 16:  Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Politikë

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës! Dega 16 fton qytetarët të reagojnë dhe të na bashkohen në protestën e 20 Shkurtit. Në takimet me qytetarë dhe bizneset e...