Trump ka besim se Biden nuk do të heqë dorë nga gara: E bën për ego

Tuesday, 09 July 2024 12:34
 

Për kandidatin republikan Donald Trump është shumë e qartë se Joe Biden nuk do të heqë dorë nga gara presidenciale, pavarësisht zërave të shtuara nga radhët e demokratëve se presidentit nuk duhet të kandidojë për një mandat të dytë.

Sipas Trump, Biden do t’iu rezistojë kërkesave për të braktisur garën pasi ka ego dhe nuk do të heqë dorë. 

Në një intervistë për Fox News, Trump deklaroi se mediat dhe demokratët po mundohen që ta mbulojnë dhe mbrojnë kreun e Shtëpisë së Bardhë, por kjo gjë po bëhet shumë e vështirë dhe kjo u pa dhe në debatin e parë mes tyre.

Manjati rikthehu edhe njëherë akuzat për Biden se po e çon SHBA drejt një Lufte të Tretë Botërore e cila do të jetë shkatërrimtare për këdo për shkak të armatimeve të fuqishme.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...