Senatori demokrat e pranon: Trump do fitojë thellë zgjedhjet ndaj Biden

E mërkurë, 10 July 2024 11:12
 

Senatori demokrat i Kolorados, Michael Bennet, u shfaq në CNN të martën në mbrëmje, duke konfirmuar raportimet se ai kishte deklaruar para kolegëve se nuk beson se presidenti Biden mund të fitojë zgjedhjet presidenciale.

Komentet e Bennet efektivisht e bëjnë atë senatorin e parë demokrat që thotë publikisht se Biden do të humbasë.  

“Donald Trump është në rrugën e duhur, mendoj, për të fituar këto zgjedhje, dhe ndoshta t'i fitojë ato me një shumicë të thellë dhe të marrë me vete Senatin dhe Dhomën e Përfaqësuesve,” tha Bennet. “Dhe kështu për mua, kjo nuk është një pyetje rreth sondazheve. Nuk bëhet fjalë për politikë. Është një pyetje morale për të ardhmen e vendit tonë”.

Bennet tha se administrata Biden nuk ka bërë asgjë që nga “debati katastrofik i presidentit [për të] demonstruar me të vërtetë se ata kanë një plan për të fituar këto zgjedhje”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...