Athinë/ Goditet banda e drogës, 5 shqiptarë në pranga

E mërkurë, 04 Prill 2018 14:29
Foto ilustruese Foto ilustruese

Policia greke ka goditur një tjetër bandë që merrej me trafikimin dhe shitjen e kokainës në Athinë.  Janë sekuestruar 2 kg heroinë, 104 gram kokaine, 48.5 gram marijuane, 5 makina, 3 motorre, 55.810 euro, 1 pistolete me 2 krehera, 41 fisheke, 2 peshore, 20 celulare. Fitimi nga shitja e kokaines se sekuestruar llogaritet ne 300.000 euro.

Mësohet se në pranga ranë 5 shtetas shqiptarë dhe 3 grekë, ndërsa janë shpallur në kërkim 2 grekë dhe 1 shqiptar tjetër. Gjithashtu,

sipas mediave greke, thuhet se drejtues i organizates  është një shqiptar 35-vjecar, emri i të cilin nuk bëhet me dije. Operacioni policor u krye në zona te ndryshme te Athines ku u kryen arrestimet dhe kontrollet e banesave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!