Austri/Qeveria ligj te ri, ndalon burkat në shkollat fillore dhe në kopshte

E mërkurë, 04 Prill 2018 16:48

Qeveria austriake e konservatorit , po përgatit një ligj që ndalon mbajtjen e burkave nëpër kopshte dhe në shkollat fillore.

‘’Projektteksti do të finalizohet para verës’’ ,theksoi ministri I Arsimit,Heinz Fasman gjatë një mbledhje të qeverisë.

‘’Ne dëshirojmë që të gjitha vajzat të kenë të njëtat mundësi në Austri’’ theksoi Sebastian Kurz, aleat I eksremit të djathtë duke u shprehur se në këtë mënyrë dëshironte shmangien e formimit të shoqërive paralele.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!