Kosovë/ Deputeti i LDK-së mesazh Thaçit ‘’Nuk jemi çliruar për t’u pushtuar nga dikush tjetër’’

E mërkurë, 04 Prill 2018 17:01

Deputeti I LDK-së në Kosovë Driton Selmanaj, ka fajësuar Presidentin Hashim Thaçi për ndërhyrjen e Turqisë në Kosovë, duke ia lejuar të vijë dhe të marrë gjashtë gylenistët.

Deputeti Selmanaj, ka reagur në ashpër duke thënë se Thaçi ka marrë në dorë punë që nuk I takojnë pasi po kryen punët që institucionet e sigurisë do të duhej t’I kryenin oa ndikim politik.

Ai ka thënë se ‘’ nuk jemi çliruar për t’u pushtuar tash nga dikush tjetër’.

“Kam përshtypjen sikur në Kosovë është vetëm një person që i di të gjitha, të tjerët janë të margjilizuar. Ai pati informata se ku ka fjetur Gjuriqi. Pse nuk i ka pas këto informata MPB që të shkojnë dhe ta arrestojnë në mëngjes”, është shprehur ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Aktualitet

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Flet Rrahman Kasa, Kryetar i Unionit Turistik Shqiptar Tre charter-at e parë me turistët polakë pritet të mbërrijnë në Shqipëri në datë 14 korrik, nëse gjërat do të shkojnë siç duhet...

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Politikë

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Nga Lefter Maliqi Ne kishim bindjen se Ramziu nga drejtimi i paditur do të vinte si Çeço tek qëndrimi ynë dhe erdhi duke u tërhequr zvarrë e duke u lëpirë pavarësisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!