Gazeta e njohur e kryeqytetit amerikan, ‘Washington Free Beacon’ shkruan sot se Edi Ramës i duhej vizita e Bill Klinton dhe…
Deputetja britanike, Alicia Kearns, e cila një ditë më parë u kërcënua me hetime nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç,…
Nga Chuch Ross, WASHINGTON FREE BEACON   Aleks Soros kohët e fundit mori përsipër organizatën jofitimprurëse të krahut të majtë…
Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, aktualisht kandidat i republikanëve për president, mori pjesë në një tubim të organizuar në fundjavë në…
Nga Elisabeth Steinbrecher, BILD   Një jetë në korsinë e shpejtësisë! Mbajtja e paligjshme e armëve, mospagimi i taksave, droga…
Mbështetja që Aleksandër Vuçiç gëzon në këtë periudhë nga administrata e Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimi Europian është shfaqur hapur…
Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë orëve të vona të mbrëmjes së 22 qershorit kanë ndodhur dy shpërthime në…
Nga Adam Taylor, Uashington Post   Narendra Modi do të shkruajë histori të enjten. Edhe liderë të tjerë indianë kanë…
Senatori amerikan, Ted Cruz, reagoi pasi Shqipëria kreu një operacion të dhunshëm në ambientet e kampit të muxhahedinëve iranianë.  …
Vijojnë reagimet e forta të politikanëve ndërkombëtarë për sulmin agresiv të qeverisë shqiptare në kampin e muxhahedinëve iranianë.   Bastisja…
Ministri izraelit për Çështjet e Diasporës dhe Barazinë Sociale tha për Fox News se Alex Soros është imazhi në pasqyrë…
Dhjetëra mijëra serbë kanë dalë në rrugë çdo javë për një kohë të gjatë për të demonstruar kundër regjimit të…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...