×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Situata është shumë serioze në Mesdheun Lindor, kur SHBA dhe Rusia kanë shkëmbyer kërcënime për luftë ndaj njëra-tjetrës gjatë ditëve…
​Yulia Skripal, e cila po shërohet, pasi së bashku me babai e saj, ish-spiunin rus Sergei Skripal, u helmuan muajin…
Mark Zuckerberg doli gati i pa lagur nga dëshmia para senatorëve, por raundi i dytë ishte më i ashpër. Themeluesi…
15 vite më parë ishte thjesht një roman i shkruar me nacionalizëm të tepruar e me teori të çmendura komploti,…
Përplasja e presidentit Donald Trump me prokurorin special Robert Mueller arriti “pikën e vlimit” ditën e martë, kur zëdhënësja e…
Një aksidenti i tmerrshëm ajror ndodhi ditën e sotme në Algjeri. Por çfarë e shkaktoi aksidentin e avionit ushtarak? Shkaqet…
Një çifti gay është rrahur brutalisht jashtë një resorti në Miami nga katër burra pas disa orësh nga festimet e…
Thellohet bilanci i viktimave nga rrëzimi i një avioni ushtarak në Algjeri. Deri tani raportohen 257 viktima pas rrëzimit të…
Duket se situata politike nuk paraqitet shumë e volitshme as në Armeni, pasi opozita ka dalë kundër lëvizjeve të reja…
Alienët nuk gjenden akoma pasi truri njerëzor nuk është mjaftueshëm I fuqishëm për t’I perceptuar ato, thotë një shkencëtar pas…
Festa e fitores së skuadrës së futbollit të kryeqytetit të Italisë, mbrëmjen e djeshme ka qenë shumë e zjarrtë. Triumfi…
Ushtarët amerikanë duke i thënë mirupafshim të dashurave të tyre përpara se të shkonin në Egjipt 1963 Olive Oatman ishte…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...