×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën Dekada e ardhshme e Kosovës: Avancimi i reformave, dhe Integrimi Evropian ripërsëriti qëndrimin…
Në jug të Spanjës  janë sekuestruar afro 9 ton kokainë e cila ishte ngarkuar në një kontenier që transportonte banane…
Cristina Cifuentes, kryetarja e rajonit të Madridit në Spanjë, ka dhënë dorëheqjen, pasi është përfshirë në dy skandale. Përveç lajmit…
Çështja e Kosovës në Serbi konsiderohet si pengesa kryesore në rrugën e saj drejt Bashkimit Europian. Kryeministri belg, Charles Michel,…
​Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha se marrëveshja aktuale bërthamore me Iranin po funksionon dhe…
Plot 11 ditë pasi e kishte intervistuar në bordin e një mjeti lundrues të prodhuar prej tij, pjesë të copëtuara…
Presidenti iranian, Hassan Rouhani ka hedhur dyshime mbi legjitimitetin e përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve europianë të tyre…
Ajo quhet ndryshe “makineria e ditës së fundit të botës”, është një nëndetëse e telekomanduar bërthamore, më e reja e…
Është fotoja e një djali të ri, i kthyer me shpinë, me një thikë të madhe në dorë. Përkrah tij…
Takimi i fundit ndërmjet Presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu të tij francez Emmanuel Macron nënkuptoi se mund të ketë…
Muajin e kaluar policia Spanjolle arrestoi lider e dyshuar të një bande kibernetike, Denis K, i cili thuhet se ka…
Tre sulmues me bomba vetëvrasës kanë sulmuar policinë pakistaneze dhe trupat paramilitare, duke vrarë të paktën pesë forca të sigurisë…

Lajmet e fundit

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...