Horoskopi për ditën e sotme, 23 shkurt 2020

Diel, 23 February 2020 08:53

Dashi
Ka gjasa të jeni duke planifikuar një udhëtim, i cili do të ndikojë mjaft mirë tek ju. Pavarësisht një dite të lodhshme, do të mund t’ia dilni mbanë në çdo lloj detyre. Mbani nën kontroll veten, në mënyrë që të shmangni një situatë tejet të sikletshme në familjen tuaj.

Demi
Përpiquni që problemet profesionale t’i lini mënjanë në këtë ditë të diel. Rekomandohet që të qëndroni pranë të afërmve tuaj dhe të realizoni planet e parashikuara. Ekziston mundësia që beqarët e kësaj shenje të marrin një ftesë mjaft interesante sot.

Binjakët
Tregohuni më i mirëkuptueshëm me partnerin/partneren tuaj, që do të kërkojë vazhdimisht vëmendje. Mos hiqni dorë nga një projekt i nisur më parë në aspektin profesional, i cili duket i vështirë për tu realizuar. Nuk përjashtohet mundësia e humbjes së një sendi me vlerë.

Gaforrja
Shmangni ushqimet me shumë kalori dhe përpiquni të kryeni më shumë aktivitete fizike. Jeta në familje do të jetë e paqtë dhe pritet të kaloni një ditë argëtuese. Mund të debatoni me partnerin/partneren tuaj për një çështje të rëndësishme, që mund ta dobësojë marrëdhënien në çift.

Luani
Do të ndiheni të mbushur plot me energji. Dikush mund të përpiqet t’ju lëndojë gjatë ditës së sotme. Shmangni veprimet që mund të çojnë në konfrontim. Beqarët e kësaj shenje mund të përjetojnë kënaqësinë e dashurisë këtë të diel.

Virgjëresha
Mos merrni vendime të nxituara, mbi të gjitha në lidhje me çështje financiare. Disa persona të kësaj shenje mund të bëjnë disa blerje të rëndësishme për shtëpinë. Mësoni sesi të përdorni më mirë kohën e lirë.

Peshorja
Tregohuni tepër të kujdesshëm dhe problemet shëndetësore duhet të jenë prioritet për ju. Të gjitha para paratë që keni investuar në të kaluarën, së shpejti do t’ju sjellin rezultate mjaft të mira. Vlerësoni arritjet e partnerit/partneres suaj.

Akrepi
Meditimi do t’ju bëjë të ndiheni tejet të çliruar. Kokëfortësia juaj mund të sjellë telashe në familje. Ata që kanë në plan të bëjnë disa ditë pushime do të kalojnë ditë të paharrueshme.

Shigjetari
Mos lejoni që t’ju zaptojë ndenja e zemërimit. Ata që merren me biznes rekomandohen të marrin këshilla me miqtë e ngushtë ose familjarët. Jeta në dashuri do të jetë mjaft e mirë dhe do të jeni në gjendje ta bëni partnerin/partneren tuaj të lumtur.

Bricjapi
Përpiquni që natyra juaj e paparashikuar të mos shkatërrojë marrëdhënien në çift. Sigurohuni që ta arrini këtë, përndryshe do të pendoheni shumë shpejt. Dikush mund të irritohet shumë nga veprit tuaja të fundit.

Ujori
Do të jeni shumë aktiv dhe të shkathët sot. Jeni duke kërkuar mënyra për të fituar para, bëni mirë të investoni në skema të sigurta financiare. Ju keni aftësinë për të arritur shumë, kështu që shikoni me kujdes mundësitë që vijnë në rrugën tuaj.

Peshqit
Sot do të përballeni me disa tensione dhe ndryshime të mendimit që do t’ju bëjnë të ndjeheni të irrituar dhe të shqetësuar. Paratë bëni mire t'i investoni në pasuri të paluajtshme. Vizita e një shoku të vjetër në fund të ditës do të zbukuroje mbrëmjen tuaj. Përdorni fuqinë tuaj profesionale për të përmirësuar perspektivat në karrierë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

Aktualitet

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

  Vijojnë pa ndërprerje reshjet e dëborës në Qarkun e Korçës. Nga të dhënat e fundit raportohet se trashësia e dëborës arrin deri në 15 centimetra.   Njoftimi: Ne Qarkun Korce gjate gjithe nates ka...

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...