Horoskopi, e diel 8 Mars 2020, ja shenjat më me fat

Diel, 08 Mars 2020 09:15

Dashi

Në momente të caktuara nesër, mund të ndiheni sikur po përpiqeni ta mbani kokën mbi ujë, por mos e humbni shpresën. Deri në fund të ditës, do të merrni të gjithë mbështetjen dhe ndihmën që ju nevojitet.

Demi

Jini të guximshëm nesër dhe flisni për një ngjarje të sikletshme të së shkuarës tuaj me një mik. Edhe pse ky sekret do t’ju bëjë të ndiheni si e zhveshur, me vonë do të ndjeni lehtësim.

Binjaket

Një ide që keni konsideruar si një nocion radikal do të duket shumë më i arsyeshëm nesër, megjithëse mund të ndryshojë jetën tuaj. Hapni mendjen tuaj dhe ndjehuni i lirë të dilni jashtë rutinës tuaj normale.

Gaforrja

Nesër ju do t’ju kërkohet të zgjidhni midis të ushqyerit te stomakut dhe të ushqyerit të zemrës tuaj. Përpiquni të shkoni për opsionin që ushqen mendjen tuaj. Në planin afat gjatë, ju do të fitoni më shumë nga një përvojë personale.

Luani

Kur dy personalitete të mëdha takohen nesër, mund të shpërthejnë fishekzjarre mahnitëse. Të lindurit në shenjën e luanit kanë karakter të jashtëzakonshëm, por nuk e shpërfaqin atë në çdo moment.

Virgjeresha

Ka ardhur momenti për të ndryshuar rutinën tuaj. Nëse mendoni se mënyra juaj e të bërit të gjërave nuk është aspak interesante apo efektive, duhet ta konsideroni këtë një kohë eksperimentale në jetën tuaj duke eksploruar mënyra të reja të të menduarit dhe veprimit.

Peshorja

Njerëzit që ju thonë se konfliktet kurrë nuk sjellin kënaqësi janë njerëzit që nuk e kuptojnë artin e negociatave dhe debatit. Nuk ka nevojë të frikësoheni kur njerëzit nuk bien dakord me ju. Shikoni mosmarrëveshjet si mundësi edukimi.

Akrepi

Disa mosmarrëveshje duhen sqaruar sa jeni në kohë. Ekziston një probabilitet i lartë që një keqkuptim të bëhet shkaku i një stresi. Sa i përket financave, gjasat janë që të merrni lajme të mira.

Shigjetari

Thuhet se të huajt janë miq të cilët nuk i keni takuar ende. Një person që mund të takoni nesër mund të bëhet një shok shumë i mirë, dhe varet sesi do ta ruani dhe forconi këtë lidhje të re.

Bricjapi

Do të jeni i rrethuar nga një energji pozitive që do t’ju bëjë të ndiheni shumë mirë.
Kjo është një kohë e mrekullueshme për të provuar një skemë të re sa i përket financave tuaja.

Ujori

Kur dikush pyet se kush është frymëzimi juaj, a dini të përgjigjeni? Gjithkush ka nevojë për një muze, dhe të gjithë kanë nevojë për një hero apo heroinë personale. Nëse nuk keni një idhull, gjejeni një.

Peshqit

Ju mund të ndjeheni sikur po jetoni nesër një nga ëndrrat tuaja më të këndshme, kur rastësi të çuditshme dhe kthesa qesharake të fatit ju përshëndesin në çdo hap. Sa më shumë lëvizni nesër, aq më shumë emocion do të përjetoni!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...