Vidhet në Moskë limuzina e rrallë e Stalinit, me vlerë 2.8 milionë dollarë

Premte, 27 December 2019 21:34

Një makinë antike ‘ZIS-115’, limuzinë e blinduar që ka bartur ish-liderin sovjetik, Joseph Stalin, është vjedhur në Moskë. Automjeti i zhdukur vlerësohet të jetë me vlerë rreth 2.8 milionë dollarë.

Ngjarja, e cila ndodhi brenda natës në veri të kryeqytetit të Rusisë, është raportuar nga media sociale, BAZA. Automjeti i rrallë, i cili ruhej në një garazh, u vodh nga gjashtë persona që u futën brenda dhe e morën ‘ZIS-115’, me peshë rreth 4.2 ton, me një kamion tërheqës.

Makina ishte e blinduar dhe e aftë t’i rezistojë një plumbi të kalibrit të lartë nga një distancë prej 25 metrash.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Politikë

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Kryeministri duhet të kishte shkarkuar Leter Allën, të droguarin e Bulqizës. Heshtje dhe indiferentizëm pas transmetimit të videos shokuese të transmetuar në ABC TV, ku shihet Kryebashkiaku i emëruar nga Edi...

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Politikë

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Pasi Këshilli Europian kërkoi që paketa ‘Anti-shpifje’ të shkojë për shqyrtim në Komisionin e Venecias, vjen një reagim dhe nga ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj. Përmes një mesazhi Mehmetaj thekson...

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Globi

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Turqia është goditur nga një numër tërmetesh gjatë mbrëmjes së djeshme dhe ditës së sotme. Turqia ka përjetuar momente tmerri, gjatë natës së kaluar, teksa është goditur nga rreth 200...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!