Kanadaja merr përsipër të paguajë për “sigurinë” e Harry dhe Meghan Markle

E mërkurë, 15 Janar 2020 13:31

Me sponsorizimin bujar të Kanadasë, 500 mijë Paund, do të mbulohet siguria e Princit Harry dhe Meghan Markle, si dhe e djalit të tyre Archie.

Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka rënë dakord që vendi i tij dhe taksapaguesit të kontribuojnë në “llogarinë” për mbrojtjen e familjes së Harryt gjatë qëndrimit atje.

Në të njëjtën kohë, ai e siguroi Mbretëreshën e Anglisë se nipi dhe familja e tij do të ishin plotësisht të sigurt gjatë kësaj kohe.

Sidoqoftë, sipas mediave britanike, thuhet se ekzistojnë shqetësime se kjo kosto e madhe mund të ketë ndikim në Kanada, si dhe të “dëmtojë” pozicionin e monarkisë në vend.

Vlen të përmendet se Harry dhe Meghan, si anëtarë të familjes mbretërore kanë të drejtë për sigurim 24/7, të subvencionuar nga taksapaguesit kanadezë, qoftë kur janë në shtëpi apo jashtë vendit, madje edhe nëse ata janë me pushime. /tvklan.al

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!