Harry dhe Meghan larg nga Mbretëresha, shihni çfarë mund të hanë tani

Premte, 24 Janar 2020 11:59

Kuzhina e Meghan dhe Harry ndryshon. I hapet drita jeshile shumë ushqimeve që në Buckingham Palace ishin të ndaluara. Dritë jeshile për hudhrat dhe qepët, edhe për salcën e makaronave që spërkasnin rrobat, edhe sallatat e produkteve të detit, por edhe sushi. Pjatat pikante dhe ekzotike gjithashtu do të përdoren, edhe një gotë vere gjithashtu. Pas largimit nga pallati mbretëror, çifti do të jetë më i lirë edhe në kuzhinë.

Protokolli i Buckingham Palace parashikon rregulla të rrepta edhe për ushqimet që mund të konsumohen, por tani që dukët e Sussex kanë fluturuar në Kanada dhe kanë hequr dorë nga titujt mbretërore, mund t’i lejojnë vetes edhe ndonjë ‘mëkat’ me ushqimit

Tortillat meksikane, një pjatë e preferuar e Harry, por e parë keq nga pallati mbretëror, mund të jetë tani pjesë e tavolinës. Edhe sallatat me fruta deti, molusqet, të cilat konsideroheshin të rrezikshme nga Mbretëresha për shkak të mundësisë së lartë të helmimit, tani mund të përdoren në shtëpinë e re të Meghan dhe Harry.

Dukët e Sussex mund të shijojnë makaronat spageti, jo të ndaluara nga pallati mbretëror, por të cilësuara të sikletshme për shkak të rrezikut të njollave. Sigurisht Mbretëresha nuk e pëlqen hudhrën apo qepën që i japin një erë të pakëndshme gojës. Tani Meghan dhe Harry mund edhe ‘shijojnë’ gjithçka për qejfin e tyre.

Modifikuar më Premte, 24 Janar 2020 12:01

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!