Beteja kundër koronavirusit ja çfarë vendimi ka marrë Princi William

E mërkurë, 01 Prill 2020 11:55

Ndërsa stafet mjekësore përballen me koronavirusin shumë njerëz kanë dalë vullnetarë për të ndihmuar në këtë betejë me “armikun e padukshëm”.
Dhe duket se Princi William i Britanisë është mes njerëzve që do japin kontributin e tyre në këtë luftë.
Raportohet se ai dëshiron ti kthehet punës së tij si pilot i ambulancës ajror për të dhënë ndihmën e tij në luftën kundër koronavirusit.
Ai do të transportojë pacientët me COVID-19, të cilët janë në gjendje të rënduar shëndetësore.
Kujtojmë që babai i tij, Princ Charles u infektua me koronavirus dhe vetëm pak ditë më parë doli nga izolimi.
Të dy gjyshërit e William, Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip, janë në izolim.
Dhe Mbreti i ardhshëm britanik dëshiron të shkojë më tej për të parandaluar përhapjen e COVID-19.
“William e ka menduar seriozisht të kthehet si një pilot i ambulancës ajrore për të ndihmuar në pandeminë aktuale. Ai e di se i gjithë vendi po bën përpjekjet e tij dhe dëshiron të ndihmojë,”– tha një burim pranë Princit.
Por shtoi se roli i tij ai i vetmi anëtar aktiv i familjes mbretërore është thelbësor.
“Ky rol është edhe më i rëndësishëm tani, duke pasur parasysh që Charles është sëmurë, Harry është larguar me Meghan. Por William është shumë i prirur të bëjë gjithçka që mundet për të ndihmuar,”- u shpreh burimi.

Modifikuar më E mërkurë, 01 Prill 2020 12:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!