Artistët ndërkombetarë performojnë nga shtëpitë e tyre për të ngritur humorin e fansave

Hënë, 20 Prill 2020 12:57

Elton John performoi në kopshtin e tij, Paul McCartney para banakut të kuzhinës, Stevie Wonder në dhomën e tij të muzikës dhe Celine Dion në dhomën e saj të pianos.
Këta artistë dhe shumë të tjerë vendosën të këndonin teksa shoqëronin veten me një instrument muzikor, si një mënyrë për të ngritur moralin e shoqërisë në këto kohë krize.
Duke qënë se aktivitetet e mëdha dhe koncertet janë anulluar, artistë me famë botërore morën këtë iniciativë dhe vendosën të argëtonin fansat e tyre, pa asnjë përfitim.
Ata zgjodhën një ambient në shtëpinë e tyre dhe filmuan veten teksa këndonin këngë që të zgjonin shpresën në shpirtin e secilit person që i dëgjonte.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Aktualitet

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Flet Rrahman Kasa, Kryetar i Unionit Turistik Shqiptar Tre charter-at e parë me turistët polakë pritet të mbërrijnë në Shqipëri në datë 14 korrik, nëse gjërat do të shkojnë siç duhet...

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Politikë

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Nga Lefter Maliqi Ne kishim bindjen se Ramziu nga drejtimi i paditur do të vinte si Çeço tek qëndrimi ynë dhe erdhi duke u tërhequr zvarrë e duke u lëpirë pavarësisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!