Firma e famshme e modës Gucci fillon punën nën rregulla të rrepta sanitare

E mërkurë, 22 Prill 2020 08:53

Laboratori i lëkurës për këpucët famoze Gucci në Firence, ka hapur dyert pas një muaji bllokimi në sigurinë maksimale për punonjësit, shpjegon kompania.
“Rihapja bëhet në bazë të dispozitave aktuale dhe pas një marrëveshje të arritur me sindikatat për forcimin e Protokollit të Sigurisë së 15 Marsit të kaluar, falë edhe këshillave të virologut Roberto Burioni të Universitetit Vita-Salute San Raffaele të Milanos”.
Rifillimi i aktiviteteve në qendrën e zejtarisë së 37,000 metër katror u inagurua saktësisht dy vjet më parë, ku krijohen produktet Gucci të së ardhmes të krijuara nga Alessandro Michele, tani për tani do të ketë një numër të kufizuar rreth 10%, që përkon pak a shumë me 100 punëtorë.
“Pas shqyrtimit të kujdesshëm ne morëm vendimin për rihapjen e prototipit të ArtLab, në marrëveshje me organizatat sindikale dhe garantimin e nivelit maksimal të sigurisë dhe me të gjitha masat e nevojshme, të përcaktuara me ndihma e shkencëtarëve me ekspertizë të provuar”, shpjegon Marco Bizzarri, President dhe CEO i Gucci.

 

Modifikuar më E mërkurë, 22 Prill 2020 08:56

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Aktualitet

Drama e turizmit shqiptar, asnjë turist në derë, veç tatimorëve për gjoba

Flet Rrahman Kasa, Kryetar i Unionit Turistik Shqiptar Tre charter-at e parë me turistët polakë pritet të mbërrijnë në Shqipëri në datë 14 korrik, nëse gjërat do të shkojnë siç duhet...

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Politikë

Maliqi:Ka ardhur koha që “Ramziu” të pranojë rrotacionin politik!

Nga Lefter Maliqi Ne kishim bindjen se Ramziu nga drejtimi i paditur do të vinte si Çeço tek qëndrimi ynë dhe erdhi duke u tërhequr zvarrë e duke u lëpirë pavarësisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!