Madonna bën deklaratën e fortë:Vaksina ekziston, por.../Instagrami i censuron videon

E mërkurë, 29 July 2020 10:28

 

Së fundmi mbretëresha e popit Madonna ka ndarë një video në llogarinë e saj në Instagram ku ka bërë një deklaratë që ka shokuar të gjithë, deklaratë e cila rifillon nga një diskutim i Stella Immanuel .

Sipas yllit të ‘Papa dont preach’ tashmë ka një vaksinë për Covid-19 e cila ka gjunjëzuar botën por duan të përfitojnë sa më shumë nga kjo gjë.

Por disa minuta më vonë video e publikuar nga Madonna është fshirë nga rrjeti social Instagram.

Ja çfarë përmbante video-ja:

'E vërteta do ju çlirojë të gjithë. Por disa njerëz nuk duan ta dëgjojnë atë. Sidomos njerëzit me pushtet që duan të përfitojnë nga ky kërkim i gjatë për një vaksinë që është vërtetuar se është e disponueshme muaj më parë. Ata preferojnë që frika të marr kontrollin dhe të pasurit të pasurohen më shumë ndërsa të varfërit dhe të sëmurët të përkeqësohen. Kjo grua është heroina ime. Faleminderit Stella Immanuel.

Po kush është Dr.Stella Immanuel që Madonna i beson kaq shumë?

Dr Stella Immanuel është pjesë e ‘America’s Frontline Doctors’ një grup i ri që duket se është formuar në Sh.B.A për të mbështetur përdorimin e Hydroksilklorinës në kurimin e Covid-19.

Madje video e saj jashtë ndërtesës së qeverisë ku foli përpërdorimin e Hydroksilklorinës është bërë virale.

'Jam këtu sepse kam trajtuar personalisht mbi 350 pacient me Covid. Pacientë që kanë diabet, tension të lartë, astmë. Pacienti im më i vjetër ishte 92 vjeç dhe më i riu 7 vjeç dhe rezultati ka qënë i njejtë. Terapia ime për këta pacienta përmbante hidroksilkloroquine, zink, Zithromax, dhe gjendja e tyre është e mirë" ka thënë Immanuel.

Ajo tregoi gjithashtu një studim të publikuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetit i Shteteve të Bashkuara për të mbështetur pretendimet e saj mbi efikasitetin e hidroksilklorinës dhe pretendoi se kompanitë e mëdha të mëdha farmaceutike mund të kenë komplotuar kundër përdorimit të hidroksiklorurit në COVID-19.

Por jo vetëm kaq Immanuel pretendon se vaksina ndaj Covid-19 ekziston se maska dhe karantina janë të padobishme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi