×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 47

Parashikimi i motit, e hënë 23 prill 2018

Hënë, 23 Prill 2018 07:55

Vijon paraditja me kthjellime në Jug e Qendër ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në Veri. 

Pas mesditës, vranësira kalimtare do të shfaqen fillimisht në Veri dhe gradualisht shtrihen në pjesën më të madhe të vendit; duke rrezikuar nga shira të izoluar ekstremin verior.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mesdita sjell rritje të lehtë në Qendër dhe Jug ku maksimumi ngjitet në 29°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Europa

Mesdheu dhe Europa Juglindore vijojnë në kushtet e motit të kthjellët. Por vranësirat dhe shirat do të përfshijnë Europën Veriore si edhe zonat Perëndimore dhe Qendrore të kontinentit mbeten me shira të shpeshtë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...