×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 47

Horoskopi ditor, e hënë 23 prill 2018

Hënë, 23 Prill 2018 07:51

Ky është horoskopi për ditën e hënë. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Është me të vërtetë një ditë e mrekullueshme, në sajë të Uranit dhe Hënës! Ju do të jeni në disponim për të festuar me të dashurit tuaj me të cilët do kaloni momente të gëzueshme. Beqarët do të kenë një ditë të mbushur me takime, aventura të mundshme që do ndodhin rastësisht. Dita parashikon fitimeve të vogla profesionale, disa prej jush do të marrin një rinovim.

Demi

Sot ju do të dini se si të rrethoni ata që ju pëlqejnë. Në familje ka një atmosferë të qetë dhe bashkëpunuese, por kini kujdes nga gabimet, dikush mund t'i prishë planet tuaja! Beqarët do të njohin njerëz të mrekullueshëm që do të jenë të mirë për të jetuar një ditë të lumtur. Një periudhë shumë interesante hapet për aspektin profesional. Keni të gjitha kushtet për të fituar.

Binjakët

Yjet sugjerojnë çiftet që të marrin një vendim sa më parë dhe të mos e tërheqin shumë litarin në një marrëdhënie. Beqarët do të njohin njerëz shumë të mirë me të cilët do të argëtojnë veten. Hëna dhe Urani ju favorizojnë duke promovuar takime dhe projekte. Merrni mundësinë për të fluturuar, bëhuni gati të njihni horizonte të reja.

Gaforrja

Një lidhje në distancë të gjatë krijon ankth dhe shqetësim, por pikërisht në distancë është testuar intensiteti i marrëdhënies. Megjithatë, ju do të keni mundësi të shikoni brenda saj. Nëse jeni vetëm përsëri asgjë të re nën qiellin tuaj të dashurisë dhe ju mund të ndiheni pak të mërzitur. Sot, në sajë të mbështetjes së Jupiterit, do të jeni në gjendje të përfundoni biznese të rëndësishme.

Luani

Këtë të hënë ju do të keni një prirje të qetë dhe të lehtë të mendjes, e cila do t'ju bëjë të komunikoni me të dashurit tuaj me qetësi. Me hijeshinë tuaj ju do të jeni joshës të mëdhenj! Zemrat e vetmuara do të adhurohen, pritet një mbrëmje fantastike e mbushur me njohje të reja. Planetët ju ftojnë të mos argumentoni me bashkëpunëtorët dhe të mos i kushtojnë shumë vëmendje kritikave të të tjerëve.

Virgjëresha

Ditë e pasigurt, e karakterizuar nga aksidente të vogla dhe të bezdisshme. parashikohen disa problemeve familjare dhe ankesa të partnerit/es! Beqarët do të kenë sukses në nisjen e tyre në pushtime të sigurta, për një ndryshim, por nuk do të duan të marrin rreziqe. Marsi mbështet kreativitetin tuaj dhe ju inkurajon që të jepni më të mirën tuaj në punë.

Peshorja

Një konfiguracion i gjallë astral e bën këtë ditë një fillim të gëzueshëm dhe të lumtur për javën. Ju do të bëni paqe me ata që janë në zemrën tuaj, dialogu është gjithmonë zgjidhja e duhur. Yjet shpallin perspektiva të reja për beqarët të cilët do të fluturojnë lartë me fantazitë e tyre! Besoni në njohuritë tuaja, së shpejti projektet që planifikoni të realizoni do të bëhen realitet.

Akrepi

Një situatë e turpshme me të dashurin/ën është duke ju shqetësuar. Lini mënjanë gabimet tuaja dhe jini të gatshëm për të filluar nga e para. Beqarët do të duhet të shtyjnë disa vendime për disa ditë, por do të jetë mirë, sepse do të jenë më të vetëdijshëm për zgjedhjet e tyre. Keqkuptimet në punë mund të krijojnë tensione. Kushtojini vëmendje asaj që thoni, mund të komprometoni veten.

Shigjetari

Mos dëgjoni ziliqarët dhe thashethemet, dikush dëshiron të të fusë në tension. Mos merrni vendime të nxituara, por prisni që stuhia të kalojë. Beqarët do të jenë në humor për të takuar njerëz të rinj, por kujdes se mund të shkoni përtej kufijve! Përballo një mosmarrëveshje me një koleg, pa qenë shumë agresiv. Shpjegoni arsyet tuaja me qetësi.

Bricjapi

Dita nis e favorshme për ata që janë në çift dhe sot mund të jetë e drejta për të marrë vendime të rëndësishme si bashkëjetesa ose martesa. Beqarët do të jenë në gjendje të planifikojnë një mbrëmje shumë argëtuese dhe të mbushur me ngjarje me miqtë. Një propozim i rëndësishëm për punën mund të përfaqësojë fillimin e një ndryshimi të vërtetë. Ji të sigurt.

Ujori

Nëse doni një marrëdhënie më të qëndrueshme, ju gjithashtu duhet të dëshmoni se jeni më pak polemik dhe më i interesuar. Vetëm në këtë mënyrë mund të bëni hapa të mëdhenj përpara. Beqarët mund të bëjnë takime të reja dhe një në veçanti do të provojë të jetë shumë interesante. Stop kritikave shumë të nxituara, bëjoni një vlerësim punonjësve në bazë të konsideratave reale.

Peshqit

Nëse keni dyshime për të dashurin/ën tuaj, ju lutemi sqaroni dhe mos dëgjoni këshillat e të tjerëve. Më mirë të udhëhiqeni nga intuita dhe ndjenjat dhe jo nga ankthe. Ditë e keqe për beqarët, të cilët do të ndihen të gatshëm të takojnë njerëz të rinj. Sot ju do të keni mundësi të shkëlqyera për të rritur fitimet. Për fat të mirë, rrotat po kthehen në rrugën e duhur, përfitoni nga kjo.

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 10:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

Kulturë

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

  Shkrimtarja Flutura Açka, thotë se është ndjerë e shqetësuar nga sjellja e qytetarëve, e institucioneve shtetërore, në këtë periudhë ku koronavirusi po kërcënon jetët tona dhe po rrezikon mbingarkesën e...

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

Lifestyle

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

  Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar...

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

Kronikë

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, rreth orës 04:30 të mëngjesit, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3 i...