Uriah Hipi i Tiranës 100 mijë euro për Francën, 100 milionë lekë për tragjedinë shqiptare

Hënë, 02 December 2019 12:20

Kryetari i emëruar i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj me veprimet që bën tregon që nuk është në Shqipëri, ose nuk ia ndjen për çfarë ka ndodhur në Shqipëri.  E nisi në mënyrën më skandaloze të mundeshme duke bërë propogandë për arritjet e tij live në mediat e blera prej tij duke harxhuar kohë televizive e paguar më paratë e taksapaguesve shqiptarë, ndërsa me mijëra palate dhe mijëra banesa ishin shembur brenda të cilave u gjetën dhjetra të vdekur.

Tragjedia preku dhe Tiranën ku me qindra banesa dhe pallate janë dëmtuar dhe u shënua dhe një viktimë por Uriah Hipi i Tiranës nuk gjendet në krye të detyrës. Lal Eri ka paguar 100 mijë euro për Francën, 100 milionë për tragjedinë shqiptare. Eshtë ky një absurd i vërtet teksa i shtohen këtu dhe sjelljet skandaloze të Erionit.         

Tallja e Lal Erit nuk ndalet këtu. Ai madje postoi dhe foto të shpërndarjes së ndihmave të një tjetër tërmeti sikur po i shpërndante tani. Rezultoi një mashtrues i vërtet siç i tillë është.  Madje Lal Eri nuk ka hapur as dhe një numër llogarie në ndihmë të familjeve të prekura nga termeti.

Bashkia e Tiranës gjasmë e drejtuar prej teje sepse vec në detyrë nuk është, nuk po mund të iu ofrojë ndihmën e duhur familjeve që gjendet në mes katër rrugëve pa veshje dhe ushqim. As dyshekë dhe krevatë nuk ka dhe ankesat u bënë live madje në një takim të Ramës më banorët e Kombinatit. 

Aq jashtë detyre është Uriah Hipi i Tiranës sa dhe vet Rama duke qenë së e sheh që nuk po merret fare me këtë punë,  pra dhenien e ndihmes familjeve te prekura nga termeti iu desh te bente spektakel teksa iu sul hapur duke e urdhëruar  që të lyente shkallë e një pallati.

Modifikuar më Hënë, 02 December 2019 18:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!